Wspaniałe zabawy dla dzieci

Dzieci to uśmiechnięte istoty, które wnoszą w nasze życie duży promień radości. Należy dbać o swoje maluchy, ponieważ dzięki temu będziemy wspierać ich rozwój. w jaki sposób to robić? Obecnie do wyboru mamy najróżniejsze zabawy, które możemy wspierać książkami, jak również wieloma wspaniałymi zabawkami. Jeżeli chcemy wybrać dla swojego dziecka dobrą zabawkę, to sięgajmy po coś edukacyjnego, dzięki czemu maluchy będą mogły się czegoś nauczyć. Do takich zabawek należy “Pucio. Pierwsze zabawy“. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest Marta Galewska – Kustra.

Mały chłopiec

Pucio to mały chłopiec, który zmienia się z książeczki na książeczkę. Nasze dzieci dorastają i nasz malutki bohater również rośnie. Razem z dziećmi poznaje pierwsze dźwięki, pierwsze słowa, pierwsze zdania, uczy się opowiadać. “Pucio mówi pierwsze słowa”, “Co robi Pucio?” “Pucio umie opowiadać”, “Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków” i “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania” – to najlepsza seria książeczek dla maluchów począwszy od pierwszego roku życia, jak również dla przedszkolaków. Książeczki stworzone przez Martę Galewską – Kustrę znaleźć można w wielu gabinetach terapeutycznych, które na co dzień wspierają maluchy w nauce mówienia. Są one polecane dla wszystkich dzieci – niezależnie od tego, czy mają one problemy z mówieniem, czy też nie. To wspaniała forma edukacji poprzez zabawę dla dzieci w różnym wieku.

Pierwsze zabawy

Pucio. Pierwsze zabawy” to jednak nie książeczki (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-pierwsze-zabawy-nasza-ksiegarnia-p-1294668.html). To dwa komplety kartoników. W jednym zestawie znajduje się 20 kartoników. Na jednych obrazkach znaleźć można Pucia i konkretny przedmiot lub zwierzaka, który wyraża odpowiednie dźwięki. Dodatkowo znaleźć można na nim wyrażenie dźwiękonaśladowcze. Dziecko musi je powtórzyć lub spróbować nawet samodzielnie je przeczytać. Kolejny komplet to takie same obrazki, ale już bez odpowiednich wyrazów dźwiękonaśladowczych. W środku dodatkowo znaleźć można odpowiednia instrukcję, która pomaga rodzicom pracować razem z tymi kartami. Rodzic może skorzystać z tej podpowiedzi, jak również może samodzielnie wymyślać poszczególne zabawy. Dzieci chętnie angażują się w poznawanie kolejnych obrazków i powtarzanie wyrażeń. To ćwiczenia wspaniale sprawdzające pamięć, jak również ćwiczenia aparatu mowy. Tego rodzaju karty do pracy można zaproponować dzieciom poznającym dźwięki, czyli około pierwszego roku życia, jak również przedszkolakom. To najlepszy pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com