Bajki terapeutyczne

Bajki to jeden z najważniejszych elementów obecny w życiu naszych dzieci. Niezależnie od wszystkiego, bajki są czymś takim, co wprowadza dziecko w magiczny świat wyobraźni. Rozglądając się po wszystkich sklepach bez trudu zorientujemy się, że otrzymamy różnego rodzaju bajki opowiadające o losach niezwykłych postaci. Część z tych postaci na stałe staje się ulubieńcami naszych dzieci. Pamiętajmy o tym, aby wybierać takie książki, które mają wartościową treść. Do takich bajek na pewno należy “Bajkoterapia“, która właściwie jest opracowaniem zbiorowym.

Jak radzić sobie z wieloma sytuacjami?

Dzieci muszą nauczyć się radzić sobie z wieloma sytuacjami. Jak poradzić sobie z emocjami, jakie przynosi nam każdy dzień? Z osamotnieniem? Odrzuceniem? Każdy rodzic chciałby uchronić swoją pociechę przed takimi sytuacjami. Prawda jest jednak taka, że maluchy prędzej, czy też później będą musiały nauczyć się samodzielnie radzić sobie z ciężkimi sytuacjami, dzięki czemu zrozumieją pewne prawdy życiowe. Jeżeli chcemy, aby ta nauka była dla dzieci jak najłatwiejsza, to zaproponujmy mu wspaniałe bajki terapeutyczne, które właśnie opowiadają o takich sytuacjach. Do zbioru takich bajek należy książka pt. “Bajkoterapia“. Nad powstaniem tej fantastycznej książki czuwali” Agnieszka Tyszka, Artur Barciś, Beata Ostrowicka, Cezary Harasimowicz, Dorota Suwalska, Grażyna Bąkiewicz, Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Dowbor, Małgorzata Strękowska – Zaremba, Rafał Królikowski, Zofia Stanecka, Katarzyna Klimowicz, Ryszard Cebula. Mamy więc tu do czynienia z naprawdę uznanymi osobami, które stworzyły niezwykłe bajki dla maluchów w każdym wieku.

Bajki – pomagajki

Jak radzić sobie z problemami? Czy da się tego nauczyć? Tak naprawdę praktyka pokazuje jak radzić sobie z różnymi sytuacjami. Nasze dzieci również muszą się tego nauczyć. W tym na pewno pomogą te bajeczki, które posiadają również stosowne wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii – Katarzyny Klimowicz. Każda z przedstawionych tu opowieści ma jakiś morał, który sprawi, że oswajanie się z problemami będzie dla dzieci o wiele łatwiejsze. Nigdy nie uchronimy maluchów przed złem tego świata – chociażby nie wiadomo jak bardzo byśmy starali się to robić. Możemy jednak zrobić wszystko, aby starcie z rzeczywistością było łatwiejsze i przyjaźniejsze. Ta książka to idealna propozycja na wspólne spędzenie czasu z maluchem. Na rynku chyba nie ma bardziej wartościowej książki, która jest tak pięknie przygotowana pozycją.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com