Zaginione skarpetki

Dzieci kochają kreatywne opowieści, dzięki którym mogą przeżywać fascynujące przygody. Czasem te opowiadania wydają się osobom dorosłym wręcz dziwnie niemożliwe, jednak na tym polega urok dzieciństwa. Dzięki temu nasze pociechy mogą przeżyć wspaniałe przygody, których nie przeżyłyby w żadnym innym momencie. Dlatego warto czytać z dziećmi wspólnie, dzięki czemu razem będzie można wyruszyć na wspaniałą przygodę. Wspólne czytanie pozwala również na zacieśnienie więzi rodzinnych. Doskonałą lekturą do czytania jest książka pt.”Nowe przygody skarpetek“, której autorką jest Justyna Bednarek (https://www.taniaksiazka.pl/nowe-przygody-skarpetek-justyna-bednarek-p-846595.html).

Na tropie skarpetek

Justyna Bednarek już od kilku dobrych lat doskonale znana jest dzieciom, które z wielkim przejęciem sięgają po książki przez nią stworzone. “Lenek i podróż”, “Lenek i gwiazdka”, “Lenek i polowanie”, “Pięć sprytnych kun” czy “W to mi graj. Bajki muzyczne” to pozycje, które wiele pociech ma w swoich domowych biblioteczkach. Do najpopularniejszych pozycji należy chyba książka pt.”Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która jest pierwszą częścią “Nowych przygód skarpetek”. Komu jeszcze nie znudziły się opowiadania o rozbrykanych skarpetkach, to koniecznie powinien sięgnąć po kontynuację, dzięki czemu będzie można przeżyć kolejną fascynujące przygody. Z czym tym razem będziemy mieli do czynienia? Z domu Małej Be ucieka kolejnych trzynaście skarpetek, które mają dość swojego nudnego życia. One również, jak ich towarzyszki, chcą odkrywać świat. Dlatego też przy najbliższej okazji, przez dziurę znajdującą się za pralką, uciekają i podróżują tam, gdzie poniesie ich los.

Każdy może być bohaterem

Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek pozwalają poznać nam skarpetkę, która zostaje pomocnikiem Henryka. Owy pan sprzedaje na co dzień lemoniadę. W dwójkę postanawiają nadal sprzedawać lemoniadę. Kiedy udało odłożyć się już im odpowiednią kwotę pieniędzy, postanawiają razem wyjechać i zwiedzać najpiękniejsze zakątki świata. Oprócz tego w książce będziemy mieli również do czynienia ze skarpetką, która wyruszyła w podróż do kosmosu. Jak to się stało, że skarpetka miała okazję zobaczyć Ziemię z tak daleka? Albo jakim bohaterstwem musiała wykazać się skarpetka, która uratowała chomika z pożaru? Jakie jeszcze przygody czekają na dzieci w tych książkach? Tego lepiej nie zdradzać. Warto zakupić tą książkę, aby po raz kolejny móc wyruszyć w jedną z najlepszych podróży życia. A właściwie to w 13 podróży – tyle było przecież zaginionych, kolejnych skarpetek.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com